Abone başvurusunda bulunmak için, bizzat abone olacak kişinin, adres ve telefon numaralarının yer aldığı başvuru dilekçesini elden ilgili otoparka ya da genel müdürlük binamızda bulunan "Otoparklar Müdürlüğü'ne" teslim etmesi gerekmektedir. Öte yandan abone olacak kişi, başvuru dilekçesini otopark@izelman.com.tr  adresine e-posta yoluyla da iletebilir.

(Mustafa Kemal Sahil Bulvarında bulunan otoparklarımız için, başvuru dilekçe ve evrakları “E” Blokta bulunan irtibat ofisimize elden bırakılabilir.)

LPG'li araçların kapalı alan otoparklara günlük giriş-çıkışları ile abone yapılmaları yasaktır.

Yayınlarımıza çeşitli online satış siteleri üzerinden ve Alsancak Yakın Kitabevi'den satın alabilirsiniz.

Çok yakında İzmir'deki bütün kitabevlerinde raflarda!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda engelli araçlara indirimli otopark tarifesi uygulanmaktadır. Bunun için araç ruhsatında engelli araç ibaresi bulunan ya da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden alınmış olan engelli park kartı sahiplerinin, adlarına tescilli araç ruhsat fotokopisi, ya da engelli park kartı ve kimlik fotokopisi ile birlikte dilekçe vermek suretiyle şirketimize başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Engelli indiriminden faydalanmak isteyen vatandaşımızın, engellilik durumu sebebiyle şirketimize gelememesi durumunda istenilen evraklar;

1) Vekâletname, vekâletname sahibi ile ruhsat sahibinin kimlik fotokopisi

2) Ruhsat sahibinin 18 yaş altı olması durumunda vasi tayin edilmesi, gelen vasisinin vasilik belgesi, vasinin ve ruhsat sahibinin kimlik fotokopileri

3) Ruhsat Fotokopisi

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının vermiş olduğu karta sahip olmak şartıyla;

A) Şehitlerin dul eşleri, yetim aylığı alan çocukları ile anne ve babaları

B) Gazinin kendisi ve eşi

Adlarına kayıtlı bulunan ( yük nakli ve ticari olmayan ) sadece 1 araç plakasını sisteme kaydettirmeleri halinde,  tüm otoparklarımızdan ücretsiz faydalanmaktadırlar. Bunun için yukarıda özellikleri belirtilen kişilerin;

1. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının vermiş olduğu kimlik kartı

2. Araç Ruhsatı

3. T.C. kimlik belgesi ile birlikte, İZELMAN Genel Müdürlüğüne bizzat başvuruda bulunarak, hazırlamış olduğumuz matbu dilekçeyi doldurup imzalayarak şirket evrak kayıt bölümüne teslim etmeleri gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin almış olduğu karar doğrultusunda 12.11.2021 tarihinden itibaren tam elektrikli otomobil kullanıcılarının, İZELMAN A.Ş. olarak işletmekte olduğumuz tüm otoparklarda, uygulamakta olduğumuz otopark fiyat tarifelerindeki saatlik bedellerden,% 50 indirimle faydalanmaları sağlanmıştır.

Tam elektrikli otomobil kullanıcılarının % 50 indirimden faydalanabilmeleri için, aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte, İZELMAN A.Ş. genel Müdürlüğü’ne gelerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

GEREKLİ BELGELER;

 1.  Araç Ruhsat Fotokopisi,
 2.  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 3.  İkametgâh Senedi    

Şirketimiz elektrikli araçların yaygınlaşmasını önemsemekte ve bu sürece katkı koyarak elektrikli araç kullanımını özendirmeyi bir görev saymaktadır. Bu doğrultuda 13’ü kapalı, biri ise açık alan olmak üzere toplam 14 otoparkımızda 24 adet elektrikli araç şarj istasyonu bulunmaktadır. Diğer açık ve kapalı otoparklarımızda şarj istasyonlarının sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.  

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARININ BULUNDUĞU OTOPARKLAR VE ŞARJ İSTASYONU SAYILARI;

 1. Konak Katlı Otoparkı -  2 adet şarj istasyonu
 2. Çankaya Katlı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 3. Alsancak Yer Altı Otoparkı - 1 adet şarj istasyonu
 4. Hatay Pazar Yeri Katlı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 5. Hâkim Evleri Katlı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 6. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 7. Alay Bey Katlı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 8. Bostanlı Katlı Otoparkı -1 adet şarj istasyonu
 9. Bahriye Üçok Yol Altı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 10. Bornova Katlı Otoparkı - 1 adet şarj istasyonu
 11. Buca Kasaplar Meydanı Yer Altı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 12. Kültürpark Yer Altı Otoparkı - 2 adet şarj istasyonu
 13. Karşıyaka Nikâh Sarayı Açık Alan Otoparkı -1 adet şarj istasyonu

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iş başvuruları için oluşturmuş olduğu "CV Bankası" isimli veri tabanı üzerinden başvurularınızı yapıp dilediğiniz zaman içeriğinde güncelleme yapabilirsiniz.

Cv Banksı için tıklayınız: https://www.izmir.bel.tr/tr/InsanKaynaklari/259

Çalışan sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri, çalışanların sağlık ve güvenliklerinin sağlanması amacıyla işten kaynaklanan sağlık ve güvenlik risklerinin saptanması, azaltılması, mümkünse ortadan kaldırılması için gerekli önlemlerin belirlenmesine yönelik faaliyetler bütünü olarak tanımlanabilir. 6331 sayılı Yasa bu hizmetlerin verilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve sorumluluklarını düzenler.

 

Kamu kurum ve kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösteren şirketler tarafından, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulan gerekli donanım ve personele sahip olan ve Bakanlıkça yetkilendirilen birimdir.

Şirketimizin 0 (232) 464 64 45- Dahili: 299 numaralı telefonundan Bilgi İşlem ve Ar-Ge Müdürlüğü'ne ulaşarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi öğrenebilir ve gerekli değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.