HAKKIMIZDA

İZELMAN Anonim Şirketi, 1992 yılında iki ortaklı limited şirket olarak kurulmuştur. 2005 yılından itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin ortaklığı ile A.Ş. statüsüne kavuşmuştur ve kent yaşamının kalbinde gittikçe genişleyen bir hizmet kapsamına sahiptir.

İZELMAN A.Ş. olarak,

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerine personel temini sağlamaktayız. Bu kapsamda yaklaşık olarak 8000 personel istihdam edilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde açık ve kapalı olmak üzere otopark hizmetleri sunmaktayız. İzmir genelinde verdiğimiz otopark hizmeti, yaklaşık 15.000 araç kapasitesine sahiptir.

Şirketimizin Ortak sağlık ve güvenlik birimi İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak, iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermektedir.

İzmir’in farklı bölgelerinde kurulmuş olan kreş ve anaokullarında eğitim faaliyetleri yürütmekteyiz. Sunduğumuz bu hizmetle okul öncesi eğitimi orta ve alt gelir düzeyli aileler için ulaşılabilir hale getirmekteyiz.

Başta okul öncesi eğitime destek vermek amaçlı olarak, İzmir kentinin düşünsel ve bilimsel faaliyetlerini öne çıkarmak adına yayıncılık faaliyetleri yürütmekteyiz.

Bu hizmetlerimize ilaveten, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin paylaşım ekonomisi prensibi çerçevesinde çeşitli projelere araç kiralama aracılığıyla dahil olmaktayız. Ayrıca sürdürülebilirlik ve temiz enerji kullanımının teşviki için kiraladığımız bu araçlar elektrikle çalışmaktadır. Yine bu prensip doğrultusunda her çeşit menkul ve gayrimenkul için yıllık, aylık ya da günlük olarak kısa süreli kiralamalar yaparak ortak kullanım faaliyetleri de yürütmektedir. Buca ve Karşıyaka ilçelerinde bulunan iki adet sosyal tesisimiz aktif olarak işlemektedir.

İnsana, çevreye ve topluma saygılı, sürekli gelişim, yenilikçilik ve verimlilik anlayışıyla, ortak sorumluluk bilinciyle hizmet üretmek temel amacımızdır.