OTOPARKLAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir genelinde otopark işletmeciliğini üstlenen İZELMAN, 15 Şubat 2016 tarihi itibarı ile“ Alsancak Kapalı Otoparkları Servis Sistemi’yle, Kahramanlar Otoparkı`nı merkez alarak Alsancak`taki 4 kapalı otoparkı birbirine bağlayan ücretsiz ring seferlerine başlamıştır.
Yol kenarlarına park etmiş özel araçları otoparklara çekmeyi amaçlayan ring sistemi; Kahramanlar Kapalı Otoparkı, Kültürpark Yeraltı Otoparkı, Alsancak Atatürk Spor Salonu Otoparkı ve Alsancak Tam Otomatik Katlı Otoparkı`nı kapsamakta olup, bu otoparklara aracını bırakan herkes, ücretsiz servislerden yararlanabilmektedir. 
Uygulama özel tasarımlı 3 adet servis aracıyla devam etmektedir. Servislerimiz; hafta içi ve Cumartesi günlerinde 07.00-19.00 saatleri arasında saatte bir, Genel ve Resmi tatil günlerinde ise 08.00-19.00 saatleri arasında saatte bir kalkmakta olup, Pazar günlerinde ise çalışmamaktadır. Kahramanlar Katlı Otopark`ında başlayan ring seferleri yine aynı noktada son bulmaktadır.
Binişler sırasında abonelik kartı veya günlük otopark fişinin gösterilmesinin yeterli olacan ringlerde, Kahramanlar Katlı Otopark`ından hareket eden ücretsiz servisler, Akıncılar Caddesi`nden 1395 Sokak`a bağlanıp Dr. Mustafa Enver Bey Caddesi`ni geçerek Kültürpark Yeraltı Otoparkı`na uğramakta. Buradan Şair Eşref Bulvarı`na çıkan servisler sırasıyla Lozan Meydanı, Vasıf Çınar Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı`nı takip ederek ulaştığı Gündoğdu Meydanı`ndan dönerek Plevne Bulvarı`na çıkmaktadır. Buradan da Talat paşa Caddesi`ne bağlanan servisler, Talat paşa Bulvarından ilerleyerek, Vahap Özaltay Meydanından Ziya Gökalp Bulvarına dönmekte ve buradan da Ali Çetinkaya bulvarından 1420 sokağa dönen servis, başlangıç noktası olan Kahramanlar Katlı Otoparkında ringi tamamlamaktadır.