HABERLER
KASIM AYINDA DA İZELMAN ANAOKULLARI TAM GAZ
KASIM AYINDA DA İZELMAN ANAOKULLARI TAM GAZ


Öğrencilerinin sadece eğitim öğretim alanında değil, sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel alanlarda da çok yönlü yetişmelerine özen gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları Kasım ayında da birbirinden önemli projelerle öğrencilerinde farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Gönüllü Kök Hücre ve Kan Bağışı..
Kasım ayının ilk haftasının Kızılay Haftası olması sebebi ile Evka-4 Anaokulunda düzenlenen etkinlikte, öğrenciler tarafından temsili olarak trafik kazası canlandırılması yapılarak, bu durumda hangi acil numaraların aranması gerektiği ve adres bilgilerinin doğru verilmesinin önemine değinildi. Kaza anında araçta sıkışanları çıkarma ve yaralanmaya bağlı kan kaybından dolayı kan ihtiyacının önemine dikkat çeken eğitmenler, kan bağışının sadece kazalarda değil bazı hastalılıklarda da hayati önem taşıdığı bilgisini verdiler.
Etkinliğe velileri ile birlikte katılan öğrencilere özellikle lösemi gibi hastalıklarda kan bağışı ve kök hücre bağışının önemini anlatan eğitmenler daha sonra gönüllü donör olarak kan veren ve çocuklarına iyi birer örnek olan velilere bu davranışlarından dolayı teşekkür etti.

                               


Süt ile Sağlıklı büyüyorum…


Tire Süt Kooperatifi ve İzelman Anaokulları işbirliği ile düzenlenen ``Tire Süt ile Sağlıklı Büyüyorum `` Projesi Kasım ayı boyunca İzelman Anaokullarında devam edecek.
Yapmış olduğu sunumlarda doğum anından itibaren süt tüketiminin çocuklar üzerinde etkisine dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Zümbülcan, sütün kemiklerin ve eklemlerin güçlenmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, sütün vücudun enerji üretmesini sağladığını ve çocukların günlük hayatta ihtiyaç duydukları enerjinin oluşmasına yardımcı olduğunu belirtti.
Miniklerin yoğun ilgi gösterdiği proje ile ilgili olarak İzelman Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı`da çocukların süte olan ilgisini arttırmak için bu tür projelerin desteklenmesi gerektiğine inandığını söyleyerek `` Bizim bu projeyi yürütmedeki asıl amacımız büyüme ve gelişme çağındaki çocuklara sütü sevdirmek ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunmak`` dedi.

                 
Yeniden BADEP Eğitimi…
İzelman Anaokullarında geçen eğitim yılında da Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile verilen Baba Destek Eğitimi (BADEP), 3-6 yaş dönemi çocukları olan babalara yönelik haftada bir gün akşam saatlerinde 2 saatlik derslerle tekrar başladı.
AÇEV`deki eğitmenler eşliğinde verilen eğitimde, çocuklarının gelişiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamaları için babanın rolü, önemi ve çocuğa etkisi ile aile tutumları, olumlu disiplin yöntemleri, çocuğun sosyo-duygusal gelişim özellikleri, çocukla geçirilen zamanın önemi, çatışma çözme yöntemleri, çocuğun sorumluluk kazanması ve genelleme konuları anlatılıyor
İki parça halinde uygulanacak olan eğitimin ilk etabında babalara yönelik program 13 hafta sürecek olup, ikinci etaptaki 2 haftalık eğitimde de programa babalarla birlikte annelerde katılacak.