HABERLER
İZELMAN`IN MİNİKLERİNİN İLK MEZUNİYET HEYECANI
İZELMAN`IN MİNİKLERİNİN İLK MEZUNİYET HEYECANI

 İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Kreş ve Anaokulları Eğitim Merkezi`nde eğitim gören 6 yaş grubu minikler, hayata dair atmış oldukları adımlarındaki ilk mezuniyet töreninde büyük bir heyecan yaşadı.
Kültürpark İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi`nde yapılan mezuniyet töreninde kep giyen minik öğrenciler, sergiledikleri gösterilerle de izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.
Mezun olan öğrencilerinin başarıları ile gurur duyduklarını, ancak aynı zamanda kendilerinden ayrılacak olmanın üzüntüsünü de yaşadıklarını dile getiren İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, “Vatanı sevmek, çocukları sevmekle başlar ve bizler çocuklarımızı çok seviyoruz. Onlara gücümüzün yettiğince önce sevgimizi ve ilgimizi sonrada bilgilerimiz sunduk. Ve bu sürecin sonunda bizler çok eminiz ki İzelman Anaokullarından mezun olan çocuklarımız ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, Mustafa Kemal Atatürk`ün izinde çağdaş ve başarılı kişiler olarak ülkemizin sorunları ile ilgilenip, her konuda fikir üreterek Türkiye Cumhuriyeti`ne yön verecek bireyler olacaklardır. Bu da bize büyük bir gurur veriyor” diye konuştu. Okul öncesi eğitimin önemine de değinen Hüseyin Kırmızı, İZELMAN Anaokulları olarak Atatürkçü, çağdaş ve aydınlığı rehber edinen kişiler yetiştirmeyi ilke edindiklerini belirtti.
Gecede Gürçeşme, Güzelyalı, Girne, Evka-4, Balçova, Evka-2 ve Gaziemir anaokullarında eğitim gören öğrencilerinin sunduğu yöresel halk oyunları, modern dans, jimnastik ve bale gösterileri, izleyenlerden büyük alkış aldı.
Gösterilerin ardından ilk diplomalarını alan İZELMAN öğrencileri, yaşamları boyunca hiç unutamayacakları bu anın gurur ve heyecanını ise büyük bir coşkuyla aileleriyle birlikte paylaştı.