HABERLER
23 NİSAN'A YAKIŞIR GÖSTERİ
23 NİSAN

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İZELMAN Anaokulları, Kreş ve Etüt Eğitim Merkezleri`nde eğitim gören çocuklar 23 Nisan`ı coşkuyla kutladı. Minik öğrencilerin sergilediği dans, müzik ve drama gösterileri ailelerini hem gururlandırdı hem de duygulandırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı İZELMAN Anaokulları, Kreş ve Etüt Eğitim Merkezleri`nde eğitim gören minik öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bu yıl da görkemli bir etkinlik düzenledi. Kimi daha yeni konuşmaya başlamışken ilk gösterisinde Cumhuriyet`in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü canlandırarak zorlu görevin üstesinden geldi. Kimi ise zeybek oynayarak maharetlerini sergiledi. Herkesi heyecanlandıran gösteride alkışlar hiç susmadı.

İsmet İnönü Sanat Merkezi`ndeki kutlamada Evka 4, Balçova, Gaziemir, Evka 2, Gürçeşme, Girne ve Güzelyalı anaokullarının sunduğu drama, bayrak gösterisi, modern dans ve halk oyunları gösterilerinden oluşan program büyük beğeni topladı. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kuruluş sürecini, Atatürk`ün hayat hikayesi ile ilke ve inkılaplarını çocuk gözüyle yansıtan gösteriler, salonu dolduran velileri de duygulandırdı. 3–6 yaş aralığındaki 600 minik, boylarından büyük işler yaparak Atatürk`ü özlemle andılar.

Çocuklarımızı Atatürk`e layık bir biçimde yetiştireceğiz
Anaokulu öğrencilerinin sunduğu programın açılış bölümünde konuşan İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, ``23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak kutluyoruz. Cumhuriyet`i çocuklara emanet ettik. Emanet ettiğimiz Cumhuriyet ise çocukların ta kendisi. Milli mücadele süreci içerisinde de, Çanakkale Savaşı`nda da gerçek kahramanlar çocuklarımızdır” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü;
``Dünyada sayılı liderler arasında bulunan ve tarihe iz bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün bize emanet ettiği ilke ve inkılaplara sahip çıkmaya devam edeceğiz. İZELMAN Anaokulları olarak bizler çocuklarımızı Atatürk`e layık bir biçimde yetiştirmeye devam edeceğiz. Sevginin, barışın, hoşgörünün egemen olduğu nice bayramlara.``